O mnie

Witam serdecznie, nazywam się Aneta Bernat i jestem radcą prawnym, zajmującym się prowadzeniem m.in. spraw o odszkodowania i zadośćuczynienia. Prowadzenie swojej praktyki zawodowej, odnośnie właściwości miejscowej sądu, koncertuje na terenie województwa lubelskiego, w szczególności miast: Lublin, Puławy, Chełm i Zamość. Kwoty dochodzonych odszkodowań oraz zadośćuczynienia powodują iż w większości dochodzone są one na drodze sądowej  przed Sądem Okręgowym w Lublinie jako sądem pierwszej instancji, jak i  sądem Apelacyjnym w Lublinie jako sądem II instancji  – odnośnie całego województwa lubelskiego.

Reprezentuję poszkodowanych w  wypadkach komunikacyjnych, w tym pieszych, jak i w zakresie błędów medycznych.

Przed założeniem własnej kancelarii reprezentowałam w sprawach o odszkodowania i zadośćuczynienia zarówno pokrzywdzonych jak i występowałam z ramienia Towarzystw Ubezpieczeniowych, co pozwala mi spojrzeć na sprawy z nieco innej perspektywy …

Na niniejszym blogu umieszczam wpisy z zakresu podstaw prawnych dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynienia, w tym w oparciu o analizę orzecznictwa sądowego oraz  praktyczne wskazówki odnośnie tego w jakich przypadkach możemy je uzyskać. Ponadto opisuję faktyczne przypadki, pokazujące drogę do wypłaty świadczenia – często długą i żmudną, ale często też podzieloną na etapy, z których każdy może prowadzić do określonej wypłaty na rzecz klienta.

 *****